Kanalizasyon Tıkanıklıkları

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon Arızanız Ciddi Sorunlar Oluşturabilir

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma esnasında kanalizasyon hattı tıkanması pis kokunun dışında  çözümü pek de kolay olmayan bir durum olabilir. Tıkanma olduğunda, kötü kokuyu hızla koklayabilir veya su sızıntısı görebilirsiniz. Bir sorun olduğunu kesinlikle bileceksiniz. Kanalizasyon hattı tıkanması, su tesisatı acil durumları olarak kabul edilebilecek çok ciddi bir sorundur. Kanalizasyon hattını ne kadar hızlı temizlerseniz, hattın kırılmaması ihtimali de o kadar yüksek olur. Kanalizasyon hattınız kırıldıysa, kesinlikle hızlı hareket etmek istersiniz.

Kanalizasyon hatlarınızın tıkanması, tesisatta en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Olan şey, ıslak mendillerin, kadın ve çocuk pedlerinin, suda çözülemeyen tuvalet kağıdı,peçetelerin  ve daha fazlasının bir kanalizasyonda tıkanması, kanalizasyon hattının çökmesine veya çatlamasına neden olmasıdır. Evinizde ve banyoda lavabo borularınız veya akıntısı yavaş olan veya düzenli kimyasal ilaç gerektiren tuvaletleriniz varsa, bu logar borusundaki tıkanma belirtisidir.

Kanalizasyon hattı tıkanıklığı olduğunda atılması gereken adımlar:

  1. Kanalizasyon hattınızın tıkanması durumunda yapılacak ilk şey, tüm suyu kapatmak ve tıkanıklık giderilene kadar evde herhangi bir su tesisatı kullanmamaktır veya sorunu izole edebilirsiniz
  2. Evdeki pis su tesisatı kontrol etmeye başlayın. Tıkanmış bir atık su hattını gereğinden fazla  zorlamamanız çok önemlidir. Sorun çözülene kadar ebeveyn tuvaletini veya diğer klozeti kullanmayın.. 
  3. Kanalizasyon hattınızın giderinin akıntısı yavaş hareket ediyorsa ve tam manası ile tıkanıklık söz konusu değilse eşit miktarda sıcak su ve sirke veya bir mağazadan satın alınan bir kimyasal ilaç ile giderin akışını hızlandırabilir ve olabilecek tıkanıklığın önüne geçmiş olursunuz.
  4. Bu yöntemler işe yaramazsa ve hala kanalizasyon tıkanmanın boruya zarar vermediğini düşünüyorsanız, tesisatçıyı çağırmanız gerekebilir. 
  5.  Daha ciddi tıkanmalar için ya da çatlamış ya da patlamış bir borunuz olduğunu biliyorsanız, hattın onarılması gerekir. Tesisatçınız tamir için hatta ulaşmak için kırımlar yapmak zorunda kalabilir. Tıkanıklık sorunu bina ile ana logar arasındaysa yani daire dışındaysa ve daireye uzak mesafede ise ASKİ yetkililerinden hizmet almalısınız.
  6. Kanalizasyon hatları için kaçak tespit cihazları ve kameralar gibi farklı denetimler vardır. Sızıntı belirtileri görmüyorsanız, sızıntıyı, derin bir tıkanma gösterebilecek yüksek miktarda tıkanma gibi sesler için dinleyen müdahaleci olmayan bir kaçak arama cihazı ile tespit edebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise kamera incelemesi yapmak. Kamera borunun içinde ne olduğunu görmek için yedeklenen alandan borunuza girmenize olanak sağlar. Ekipman kullanan denetimler pahalı olabilir. Ve sonra problemi bulduğunuzda, hattı tamir etmeniz gerekecektir. Bu, fayansı kaldırmak veya bir tamir hattını almak için bir duvarda kırım yapmak anlamına gelebilir.

Acil durumlar ve içinden çıkılamayacak kanalizasyon tıkanıklıklarında Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Servisini arayabilir her türlü bilgi ve destek alabilirsiniz.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma ile ilgili Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Etimesgut Bölge:
Eryaman, Elvankent, Emirler, Bağlıca, 30 Ağustos Mahallesi, Ahi Mesut Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Altay Mahallesi, Aşağıyurtçu Mahallesi, Atakent Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bahçekapı Mahallesi, Balıkuyumcu Mahallesi, Elvan Mahallesi, Erler Mahallesi, Eryaman Mahallesi, Etiler Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Göksu Mahallesi, Güzelkent Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Piyade Mahallesi, Süvari Mahallesi, Şehit Osman Avcı Mahallesi, Şehitali Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Topçu Mahallesi, Tunahan Mahallesi, Yapracık Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yukarıyurtçu Mahallesi,Metromall Avm
Sincan Bölge:
Yenikent, Sincan OSB, Temelli, Malıköy, Törekent, 29 Ekim Mahallesi, Adalet Mahallesi, Ahi Evran Mahallesi, Akçaören Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Alagöz Mahallesi, Alcı Mahallesi, Anayurt Mahallesi, Andiçen Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bacı Mahallesi, Beyobası Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çiçektepe Mahallesi, Çoğlu Mahallesi, Çokören Mahallesi, Erkeksu Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Esenler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gazi Osmanpaşa Mahallesi, Girmeç Mahallesi, Gökçek Mahallesi, Hisarlıkaya Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İlyakut Mahallesi, İncirlik Mahallesi, İstasyon Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kesiktaş Mahallesi, Malazgirt Mahallesi, Malıköy Mahallesi, Maraşal Çakmak Mahallesi, Menderes Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Mülk Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Plevne Mahallesi, Polatlar Mahallesi, Saraycık Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Tandoğan Mahallesi, Tatlar Mahallesi, Törekent Mahallesi, Türkobası Mahallesi, Ulubatlı Hasan Mahallesi, Ücret Mahallesi, Yeniçimşit Mahallesi, Yenihisar Mahallesi, Yenikayı Mahallesi, Yenipeçenek Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi,
Çankaya Bölge:
Ahlatlıbel, Ayrancı, Bahçelievler, Balgat, Bilkent, Cebeci, Çankaya, Dikmen, Esat, Gaziosmanpaşa(Gop), Hürriyet, Kavaklıdere, Kırkonaklar, Kızılay, Maltepe, Hoşdere, Öveçler, Sıhhıye, Söğütözü, Tbmm, Çankaya Yıldız, Yüzüncüyıl, işçiblokları, Zafertepe, Çayyolu, Ümitköy, Koru Mahallesi, Beytepe, Türkkonut, Konutkent, Alacaatlı, Dodurga, İncek, Mustafa Kemal Mahallesi, Çukurambar, Emek, Cepa AVM, Gordion AVM, Yaşamkent, Oran, Sinpaş Altınoran, Angora Evleri,İncek Life